"
Купити бінокль - що може бути простіше?" - часом думає пересічна людина.
І у своєму виборі зазвичай користується принципом "найменшого супротиву", обираючи бінокль в параметрах орієнтується на стереотип- чим більше кратність, тим краще. До прикладу, навіщо брати збільшення в 10x, якщо є 20x, або ще краще 30x. Це ж більше буде!!! Цим і користуються недобросовісні виробники, які, розуміючи психологію вибору, просто зазначають цифри, які не відповідають реальним характеристикам оптичного приладу. Наприклад 60x60, 60x90.
Але буває й таке, що кратність може бути дійсно високою та відповідати заявленій.
Але чому це не завжди добре чи скоріше завжди недобре, зараз ми з вами спробуємо розібратись.
Спочатку давайте визначимось з тим, що означають цифри, які позначаються на біноклях.
Найчастіше ви можете зустріти надписи такого типу .
До прикладу 10x50.
Перша цифра завжди означає збільшення, тобто наближення об'єкта буде в 10 разів. Далі після x йде цифра 50, вона вказує на діаметр об'єктива.
Тепер повернемося до того, про що ми говорили раніше, безпосередньо чому не спрацьовує закономірність "чим більше, тим краще". До прикладу, якщо ми реальну кратність збільшуєм з 10 до 20, залишаючи діаметр об'єктива 50, що ж ми отримуємо в результаті. Так, ми дійсно зробили об'єкт ближче в 2 рази, порівняно з 10, але в той же час ми його зробили в 4 рази темнішим, в цифрах це відображається таким чином :
10x50 має світосилу в 25 одиниць, а в біноклі 20x50 світосила падає до 6.2 одиниць. Таким чином ми робимо об'єкт в 2 рази ближче, але в 4 рази темніше та менш видимим. І якщо в денний час це не буде сильно відчутним, то в період сутінків це буде відчуватись значно .
Також якщо на 10-кратному збільшенні ми можемо комфортно спостерігати об'єкти, тримаючи бінокль в руках, то з 20 крат при спостереженні ми будемо сильно відчувати тремтіння, тому на такій кратності і вище для спостережень рекомендується використовувати штатив.
Далі нам потрібно визначитись для яких цілей ми будемо використовувати бінокль. Зрозуміло, що чим більше діаметр, тим краще та світосильніше буде бінокль, але...ймовірність того, що ви завжди будете брати із собою бінокль великого або середнього розміру невисока. Тому насправді й існує клас
компактних біноклів, які достатньо затребувані. Брати компактний бінокль із собою не створює ніяких незручностей. Але, якщо вам потрібно спостерігати в сутінках, то звичайно компактні біноклі не підійдуть. В таких випадках доведеться брати бінокль діаметром 50 мм і більше і знижувати кратність до 8, а краще до 7, тому що світосила в бінокля 7x50 дорівнює 51 одиниці. Таку світосилу некоректно порівнювати з біноклями 10x50, які мають світосилу 25 одиниць і тим бідьше 20x50, які мають світосилу 6.2 одиниці.
Особлива категорія біноклів -
біноклі зі змінною кратністю. Звичайній людині може здатись -"Ось воно, вирішення всіх проблем". Можна ж поставити на мінімальну кратність та зробити бінокль світосильніше, а при бажанні поставити максимальну кратність, але й тут не все так просто, адже такі біноклі мають рухомі механізми,
а бідь-який рухомий механізм менш надійний, ніж нерухомий. Тобто, грубо кажучи будь-який бінокль зі змінною кратність завжди менш надійний, ніж з фіксованою. Тобто іншими словами, універсальних біноклів не буває і будь-який бінокль варто підбирати виходячи з того, для яких цілей він буде використовуватись.
Наші консультанти завжди будуть раді допомогти підібрати ідеальне рішення саме для вас. Більше того, приїхавши до нашого
магазину біноклів ви можете самі порівняти різні види біноклів та переконатись у правильності вашого вибору.
Copyright © 2024